Eğitim


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/sohram/public_html/v2/wp-content/plugins/google-ajax-translation/ajaxtranslation.php on line 638

EĞİTİM DESTEĞİ VE KURSLAR

Şiddet ortamından etkilenen çocuklar eğitim desteği projesi kapsamına alınarak eğitimlerini devam ettirebilmelerine olanak sağlanmaktadir. Kapsama aldığımız öğrenciler; – Üniforma, yazlık ve kışlık ayakkabı, beden eğitimi ayakkabısı, iç çamaşır, gömlek, çorap vb. tüm ihtiyaçları – Tüm okul ihtiyaçları ( kalem, defter, kitap, çanta, ..vb) – Sağlık ve ilaç giderleri – Yol masrafları ve küçük ihtiyaçlarını karşılayacak cep harçlığı – Fotokopi masrafları – Hafta sonu ve hafta içi kursları için etüt odası için gerekli malzeme – Merkezimiz kütüphane hizmetlerinden – Yılsonu piknik gezisi – Merkez mutfağından öğlen yemekleri imkânlarından yararlanmaktadırlar.

  • Eğitim desteği ile ilgili aktiviteler

  • Bir cok ögrencimiz egitimlerini surdurebilmeleri icin %100 destekten yararlandırılmaktadir.
  • Bazi öğrencilerimiz kısmi destek hizmetlerimizden yararlanmaktadir.
  • Açık öğretim örgencilerine egitim destegi verilmektedir.
  • Gönüllü öğretmenlerimiz hafta sonları merkezimizde etüt dersleri, tamamlayıcı kurslar üniversite (OSS) ve kolej-Anadolu liselerine (OKS) hazırlık kursları vermekte, Bu hizmetlerimizden bir cok ögrencimiz yararlanmaktadir.
  • Öğrencilerimiz gönüllü öğretmenlerimizin gözetiminde merkezimizde sınava hazırlanmaktadırlar.
  • Üniversiteye devam eden bazi örgencilerimizin kayıt masrafları karşılandi ve burs desteği verildi.
  • Merkezde öğrencilere ders çalışabilecekleri etüt odalari bulunmaktadir.
  • Hafta sonu kurslara katılan örgencilerimize merkez mutfağından yemek yeme olanağı sağlanmaktadır.

Öğrencilerimize okul içi eğitimin yanı sıra geleceklerini şekillendirmeye yarayacak perspektiflerde verilmeye çalışılmaktadır. Bu çerçevede meslek seçiminde, hayata bakışlarında onları yönlendirecek perspektifler verilmektedir. Bunun için üç stajyer psikologlarımız rehberlik çalışması yürütmektedir.
Özellikle dinsel çatışmaların ve ayırımcılığının kışkırtıldığı bu dönemde dinler arası eşitlik bir prensip olarak benimsetilmektedir. Eğitim sonrası bir meslek sahibi olunduğunda aynı amaçlara gönüllü hizmet verme ideali benimsetilmektedir. Şiddet ortamının yarattığı olumsuz etkiler sonucunda topluma olan kaybolmuş güvenlerini yeniden sağlamak ve onları yeniden geleceğe umut duyan bir birey haline getirmek amaçlanmaktadır.
Açık öğretim öğrencilerinin kayıt yenilemesi yapıldı. Harçları yatırılıp kitapları alındı. Sınavlara hazırlamak amacıyla gönüllü öğretmenlerimiz aracılığıyla hafta sonlarında merkezimizdeki etüt salonunda kurslar verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA sorusu : *