YENİZELLENDA’DA İKİ CAMİYE YAPILAN BARBAR TERÖRİST SALDIRIYI KINIYORUZ.

YENİZELLENDA’DA İKİ CAMİYE YAPILAN BARBAR TERÖRİST SALDIRIYI KINIYORUZ.

SOHRAM-DER olarak YENİZELLENDA’da, sivil masum insanları hedef alan terörist bir barbar tarafından gerçekleştirilen insanlık dışı menfur saldırıyı insan olmanın tüm değerlerine, demokrasiye, özgürlüğe, tüm dini inançlara karşı yapılmış bir saldırı olarak değerlendiriyor ve kınıyoruz. Faillerini ve masum insanların yaşamını hedef alan zihniyetlerini lanetliyoruz. Hayatını kaybedenlere rahmet yakınlarına baş sağlığı ve yaralananlara acil şifalar diliyoruz.

Bu barbarca saldırı terörün karanlık yüzünü bir kez daha açıkça ortaya koymuştur. Masum insanları, ülkelerin istikrarını hedef alan bu tür terörist saldırılar bir dini inanç veya ideolojiyi yansıtmaktan çok barbarlığın ve fanatizmin insanlık değerlerine aykırılığını yansıtmaktadır.

Bu saldırının tek amacı insanları ortaçağ karanlığının etkisinde birbirine düşmanlığını körüklemeyi amaçlamaktadır. Terörist barbar zihniyet tarafından insani değerleri hedef alan bu provokasyonları boşa çıkarmak için tüm insanları bu çağdışı anlayışa karşı daha güçlü dayanışmaya davet ediyoruz.

Herhangi bir dine, bir ideolojiye, demokrasiye inanan, insanım diyen herkesi bu insanlık değerlerine karşı işlenmiş bu tür katliamlara karşı net bir tavır almaya davet ediyoruz.

Bu terörist katliamı insanlığa karşı işlenmiş bir suç olarak değerlendiriyor ve kınıyoruz.

Mim Yavuz Binbay
SOHRAM-DER
Genel Başkanı

 

NOUS CONDAMNONS L’ATTAQUE BARBARE A NEWZELLANDE

Nous condamnons l’attaque atroce perpétrée à NEWZELLANDE. C’est une attaque terroriste  commis contre la démocratie, la liberté d’expression et toutes les croyances religieuses.

Il n’y a aucun élément religieux dans cette attaque barbare qui va à l’encontre de toutes les valeurs humaines. L’unique objectif de cette attaque est de créer l’hostilité religieuse notamment entre les chrétiens et les musulmans.

Nous invitons tous les croyants, en particuliers les musulmans et les chrétiens, à être davantage solidaire face à cette provocation indigne.

Nous exprimons notre solidarité avec les familles et les proches des victimes et invitons tous les croyants d’une religion ou d’une idéologie à condamner ce massacre commis contre toutes les valeurs d’humanité.

Nous condamnons cette attaque terroriste comme un crime contre l’humanité.

Yavuz Binbay
Président

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

43 + = 47